Jablka a jahody - pěstování a prodej

Vanda
Rosana
Rubín
Šampion
Topaz
Idared
Lipno
Rozela
Bohemia Gold
Šampion Reno
Lucy - testujeme
Fotografie0106.jpg
Rumba, Wendy, Darselect, Florence, Sensation- v testování
20170608_110802.jpg
Soukromý zemědělský podnik Pavel Jebáček je malá rodinná farma obhospodařující 38 ha půdy v Holasicích u Veverské Bítýšky. 30ha je orná půda na které se pěstují obiloviny a olejniny. Vzhledem k této výměře nepatří tato činnost v podniku za ekonomicky významnou. 
Na zbylých 8 ha jsou vysázeny jabloně. Dále na výměře pouze 0,5ha pěstujeme jahody.Nejsme jahodárnou! 
Průměrný věk sadů je 10let. Sady postupně omlazujeme a vysazujeme nové perspektivní odrůdy. Převažují zde odrůdy rezistentní vůči strupovitosti, které není zapotřebí tolik chemicky ošetřovat. Podnik je registrovaný v integrované produkci ovoce, což znamená, že musíme splňovat zvýšené nároky na ekologii a provádět zemědělskou výrobu šetrným způsobem vůči životnímu prostředí. Mimo jiné se každý rok dělají rozbory ovoce na těžké kovy.
 Z výsledků rozborů vyplývá, že naše ovoce má v průměru desetinásobně nižší hodnoty těžkých kovů a cizorodých látek než povoluje norma. Nadmořská výška 380m n.m. kde jablka pěstujeme je  ideální polohou kde ovoce dobře vyzrává, ale má i výraznější aroma, delší skladovatelnost což je typické pro vyšší polohy. Poslední roky nám pěstování komplikují jarní mrazy a přemnožená divoká zvěř. 
sklizeň
sklizeň
 jaro v sadu
jaro v sadu
sklizeň
sklizeň
večerní únava

večerní únava

zasázené jahody
zasázené jahody
po odkvětu
po odkvětu
Idared na jaře
Idared na jaře
Idared na podzim
Idared na podzim
odkvetlý Topaz
odkvetlý Topaz
květen
květen
kontrola sadu
kontrola sadu
rybník 004.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one